UNIVERSITY OF PISA


University of Pisa Italya da Egitim

İtalya’nın en iyi üniversitelerinden biri olan University of Pisa, dünyadaki en eski üniversitelerinden biri olup temelleri 1343 yılında atılmıştır. Birçok nobel ödüllü mezununun yanı sıra tarihin en ünlü matematikçilerinden Galileo Galilei Pisa’da doğmuş, büyümüş ve University of Pisa’da okuyarak, 1589 yılında profesör olmuştur.

Pisa Kuzey İtalya’daki Toskana bölgesinde ayni ismi tasıyan Pisa ili merkezi olan bir şehirdir.

Ünlü Eğik Pisa Kulesi ve icinde Pisa Katedrali ve vaftizhanesi ile birlikte bulunduğu “Piazza del Duomo” bölgesi 1987den itibaren UNESCO Dünya Mirasları listesi’ne alınmıştır.

Ranking Bilgileri:

According to the most recent Academic Ranking of World Universities (ARWU) 2012 released by the Shanghai JaoTong University, the University of Pisa ranks first among Italian Universities and among the top 150 universities in the world.

According to the QS World University Ranking 2012, the University of Pisa ranks at the 314th place. The 2013 QS ranking of world universities by subject ranks the University of Pisa in the world’s elite (top 200) institutions in 13 of the 30 featured subjects.

The area of Physics ranks at the 42nd place in the world, Computer Science, History and Archaeology, Mathematics and Modern Languages rank among the top 100-150, and Chemistry, Medicine, Pharmacy, Electrical, Electronic, and Mechanical Engineering, Law and Statistical and Operational Research among the top 150-200.

Okulun International Student Guide dökümanına ulaşmak için tıklayınız.

University of Pisa’nın International öğrencilere yönelik İngilizce olarak sunduğu 9 program bulunmaktadır.

2 yıllık Programlar:

Master of Science in Aerospace Engineering
Master of Science in Business Informatics
Master of Science in Computer Engineering
Master of Science in Computer Science
Master of Science in Computer Science and Networking
Master of Science in Economics
Master of Science in Embedded Computing Systems
Master of Science in Nuclear Engineering

Program Ücretleri : 700 Euro – 2.200 Euro / yıllık (aile gelir durumuna göre değişir)

1 Yıllık Programlar:

Master in Business Administration (MBA)

MBA Programı ücreti: 8.000 Euro

* MBA programı için 1 yıllık iş deneyimi aranmaktadır ancak GMAT skoru istenmemektedir.

Program bazlı olarak öğrencilerden istenen kriterler farklılaşmaktadır. Programların üzerine tıklayarak detaylarına ulaşabilirsiniz.

Genel olarak aranan İngilizce seviyesi B2 düzeyindedir. Bunun için TOEFL, IELTS sınavları sunulabilir ya da Skype üzerinden mülakat yapılabilir. Programlara başvuru yapabilmek için belirlenmiş olan minimum bir not ortalaması (GPA) istenmemektedir.

——-

University of Pisa bünyesinde çok sayıda İtalyanca lisans ve yüksek lisans programı sunulmaktadır. Bu programlarla ilgili bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Genellikle her yıl Şubat ayından Mayıs ayına kadar başvurular kabul edilmektedir. Ancak en geç Mart ayı itibariyle başvurunuzu göndermenizi tavsiye ederiz.

Başvuru Sırasında Genel Olarak İstenen Belgeler:

  1. The application form.
  2. Curriculum Vitae;
  3. Statement of exams taken with marks and final degree obtained;
  4. Bachelor’s diploma (if applicable);
  5. Certificate of knowledge of the English language (TOEFL, IELTS, CBT, etc.) or personal declaration;
  6. Copy of a valid international ID;

University of Pisa’nın Türkiye yetkili kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık öğrencilere ücretsiz danışmanlık hizmeti (program içerikleri, başvuru koşulları, kabul detayları vs.) sunmasının yanı sıra aynı zamanda öğrencilerin burs imkanlarından faydalanmasını sağlamaktadır. Lütfen detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Bilgi İstek Formu için tıklayınız
İletişime geçmek için tıklayınız

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık