Tarihce


Politecnico di Milano Francesco Brioschi önderliğinde “Istituto Tecnico Superiore” adı ile 1863 yılında kurulmuştur. Kasten bir grup akademisyen ve profesörler, yerel yönetimler tarafından Almanca konuşulan ülkelerde politeknik çizgisinde planlanan (City, Milano, Milano İl, Ticaret Odası ve Cassa di Risparmio delle Provincie Lombarde), kültürel dernekler ve en önemli Milan ailelerden gelen girişimciler, üniversitenin ilk bugünkü Senato Via Collegio Elvetico yer oldu. 29 Kasım 1863 tarihinde açılmış ve 36 öğrenci ile başlamıştır.

Zaman kültürel durum Carlo Cattaneo tarafından ileri sürülen kavramların somut bir uygulama gibi görünen bir okul kurulması için ideal bir bağlam. “Politeknik” dergi, bilimsel ilerleme yoluyla İtalya kademeli bir siyasi ve sosyal gelişme fikri yaygın Milan bu teorisyen sayfaları.

1865 yılında ilk eğitim yönlendirme, iç mimarlar için özel bir bölüm, okul, yüksek mühendislik ve teknolojik araştırma eğitim ithaf edildiği göre izledi. Camillo Boito esinlenerek, yeni bir kurs, geleneğe bağlı ve Brera Akademisi tarafından ilham sanatsal yönü ile karakterize, aynı zamanda, yeni bir sanayi sektörü açık. O anda İtalya’da bulunan gerçek bir modern mimarisi, yüksek okul yaratılmasına yol açtı.

Brioschi başarmıştır ve 1897 – 1921 Rektör kaldı Giuseppe Colombo, üniversite ve sanayi dünyası arasındaki ilişkileri geliştirmek ve gelişimi için olağanüstü bir sürücü olarak hareket Società Edison gibi yeni şirketler kurarak Politecnico için daha fazla itici güç kazandırdı elektrik sektöründe. Colombo, İtalyan mühendislik ve bir İtalyan Senatör babası olarak kabul edilen, temel Mühendis El Kitabının yazarı idi.

Okul 1927 yılında, 22 Aralık tarihinde resmen açıldı, Piazza Leonardo da Vinci, yeni ve mevcut binaya taşındı. Regio Politecnico di Milano adını 1937 yılında alınmıştır.

O zamandan beri, Politecnico büyümeye sona olmamıştı ve yanı sıra mimarlık ve tasarım, mühendislik ve teknoloji alanında önemli bir rol oynamıştır ve sonra profesör, araştırmacı ve girişimci oldu mezunları ile katkıda yapmaya İtalya’da ve dünyada bilimsel araştırma öyküsü.

Bugün kendi tesislerinde üniversite Milano-Leonardo, Milano-Bovisa, Como, Cremona, Lecco, Mantova ve Piacenza, bilimsel ve teknolojik araştırmalar için dünyanın en gelişmiş laboratuvarlarında bazı öğrencilerine sunmaktadır.

Bölümler 

Kampüsler

Konaklama Seçenekleri