Tarihcesi


Dünyanın en prestijli  moda ve tasarım  okullarından biri  olan Istituto Marangoni, Milano, Paris ve Londra’dakikampüsleri ile  1935’den beri 30,000’in üzerinde mezun vermiştir. Mezunlardan Franco Moschino ( Moschino), Domenico Dolce (Dolce& Gabbana), Antonio Fontana ( Prada),  Alberto Cantu ( Armani) ve daha bir çok isim   bugün moda ve tasarım dünyasının en saygın isimleri arasında yer almaktadır.  Eğitmen kadrosu moda ve iş dünyasının önemli isimlerinden oluşur.

Istituto Marangoni’de amaç , öğrencilerin seçtikleri alanlarda kariyer yapmalarını sağlayarak onlara saygın bir eğitim ve mükemmellik nosyonu kazandırmaktır.

Tüm dünyanın takip ettiği  moda ve tasarım kentleri olan Milano, Paris ve Londra’daki kampüsleriyle Istituto Marangoni modanın kalbinde bulunmaktadır. Bu eşsiz avantaj, yaratıcılık kültürünü destekler ve yeni fikir ve konsept alışverişi için sınırsız fırsatlar sunar.

Istituto Marangoni, 70’i aşkın ülkeden gelen öğrencileriyle kendi içinde kozmopolit bir topluluktur. Milano kampüsünde eğitim

İtalyanca ve İngilizce’dir.

Istituto Marangoni, öğrencilerine yaz aylarında Armani, Prada, Gucci, Versace ve daha bir çok tanınmış moda evinde staj yapma imkanı sunar. Mezunların % 90’ı “Marangoni Yerleştirme Servisi”  tarafından bu moda evlerinde işe yerleştirilirler.

2000 öğrenci ve personelin herbiri, kendi ilgi alanlarını, yaratıcılıklarını ve stillerini okula taşırken kampüsler arasındaki değişim programları da öğrencilere uluslararası deneyimler kazanma ve değişik ortamlarda çalışma gibi eşsiz fırsatlar sunar.

Bölümler

Kampüsler

Konaklama

Ek İmkanlar