Tarihce


Domus Academy bir paradoksa yanıt olarak kurulmuştur. Uzun yıllardır, İtalyan tasarım endüstrisinin en ilginç tasarımları dünyada aranan ve üreten baskın bir uluslararası etkisi olmuştu. Milan bireysel tasarımcıların stüdyolarında çıraklık ve danışmanlık dışında kimse resmi bir şekilde dizayn öğretmiyordu. Özellikle lisansüstü dersleri sunan tasarıma adanmış herhangi bir kurum da yoktu.

1983 yılında, Maria Grazia Mazzocchi boşluğu tasarım eğitimi doldurmak için büyük bir fırsat olarak gördü. Yani, Pierre Restany (20. yüzyılın en önemli sanat eleştirmenlerinden biri), Alessandro Mendini, Valerio Castelli, Andrea Branzi ve Alessandro Guerriero birlikte o Domus Academy’i  kurdu.

En başından beri, Domus Academy benzersiz bir kurum olarak tasarlanmıştır. Kurucuları, farklı kültürleri ve deneyimleri karşılamak ve döviz bir okul olarak öngörülen eğitim ve araştırmalara yakından entegre olacaktır. Çağdaş yaşamın en önemli yönlerinden gerçek dünya projeleri takip etmek, öğrenciler ve şirketleri bir araya getirecektir.

Her şeyden önce, Domus Academy tasarım uzmanlık çok çeşitli bir yıllık Master dersleri sunan bir yüksek lisans okuludur.

Ayrıca her zaman uluslararası bir okuldur, öğrenciler ve tüm dünyadan öğretmenlere açıktır. Ve en başından itibaren, okul çok çeşitli uluslararası kayıt bulunmaktadır.İtalya ve öğrencilere Ek olarak, Domus Academy Kuzey ve Güney Amerika, Batı ve Doğu Avrupa, Avustralya ve Orta Doğu, Japonya, Kore ve diğer Uzak Doğu ülkelerden gelen öğrencileri karşıladı. Bu uluslararası öğrenci çeşitliliği okul için gerçek bir zenginlik ekledi ve hala Domus Academy’de sağlıklı bir fikir çatışmasının işaretidir.

Domus Academy’nin ilk yıllarında önde gelen tasarımcıları şunlardır: Sottsass, Mendini, Trini Castelli, Santachiara, Starck, Hosoe, Bellini, Castiglioni, Bonetto, Magistretti, Munari. Fikir akışı, onlar ürün tasarımı alanında çalışan ve yeni tasarım disiplinleri olanlar işletim tasarımcılar arasında işbirliğini teşvik etmek açısından çok verimli oldu. Kesinlikle İtalya’da köklü, Domus Academy tasarım kültürleri, zenginleştirmek güncelleme ve yaymak için, uluslararası bir perspektif içinde çalışır. Domus Academy tasarım, moda ve yönetim kültürü arasındaki bağlantı gerçek bir noktadır.

Bölümler

Konaklama

Ek İmkanlar